Kategoriler

Iphone, Ipad, Android
Uygulamaları

(Firmanıza özel, cep telefonları ve tabletler için tanıtım uygulamaları)

 E-ticaret Site Tasarımları

(Admin panelli, sürekli güncellenebilen Sanal Mağaza, İnternet üzerinden satış amaçlı tasarımlar)

ATS Ticari Yazılımları

(Ön muhasebe amaçlı ticari yazılımlar ve modüller)

(Google Adwords sistemi üzerinden Ürünlerinizin veya sitenizin reklamının yapılması)

İşletme Defteri Yazılımı

(Ücretsiz, işletme ve serbest meslek kazanç defteri yazılımı)

ATS Bordro Yazılımı (Ücretsiz)

(Ücretsiz, Bordro yazılımı)

Faydalı Yazılımlar Serisi
(Uygun fiyatlı küçük ama etkili masa üstü yazılımlar serisi)

Özel Yazılım

(Firmanıza özel yazılım geliştirme veya iş süreçlerinizi hızlandırma amaçlı size özel yazılımlar)

Logo Yazılım

(Logo ticari yazılımlarının satış, servis ve destek hizmetleri)

Kalite Yönetim Sistemi Yazılımı

(ISO kalite standartları kapsamındaki şirketlerin kalite işlerini bilgisayar ortamında yapabileceği bir yazılım)

Önemli Bilgiler

>> Seo Nedir?
>> Adwords Nedir?
>> E-Ticaret Nedir?
>> Mobil Ugulama Nedir?
>> Siteniz İçin Ön Hazırlık

   Arma Web Bilişim Teknolojileri

 

 

 

Web Sitesi ve Projeleriniz için ön hazırlıkta bilinmesi gerekenler

SİTE  İçerik Hazırlığı

Aşağıdaki bilgiler dahilinde web sitenizin içeriğini mümkünse MS Word formatında hazırlayınız. Eğer içeriği bilgisayar ortamında hazırlama imkanınız yoksa, içerik dosyanızın okunaklı ve düzenli olmasına lütfen özen gösteriniz.

 1. Firmanızın logosu.

 2. Firmanız ve ürünlerinizle ilgili gerçek veya temsili resimler. Eğer bu konuda kaynak temin edemeyecekseniz biz sizin yerinize web sitenizde kullanılmak üzere temsili resimler bulabiliriz.

 3. "Ana sayfa" için kısa giriş / takdim yazısı. Ana sayfa için sitenizin özeti niteliğinde bir giriş/takdim yazısı hazırlamalısınız.
  Örnek giriş yazısı : “İstanbul Kimya LTD. ŞTİ. olarak, başta üretimini yaptığımız Magnezyum Sülfat ve Çinko Sülfat olmak üzere, bunlarla birlikte diğer endüstriyel kimyasalların yurtiçi ve yurtdışı pazarlamasını yapmaktayız..” gibi.

 4. "Hakkımızda" bölümü için firmanız hakkında tanıtıcı bilgi. Bu bölüm için; Firmanızın tarihçesi, misyonunuz, pazarlama sahanız ve kapasiteniz nedir?, vizyonunuz, ayrıcalıklarınız, lojistik yapınız, kurumsal bağlantılarınız ve iştirakleriniz, müşteri memnuniyeti gibi konulu çok uzun olmayacak şekilde bir tanıtım yazısı hazırlayabilirsiniz. Arzu ederseniz bu bölümü birbirinden ayrı alt bölümler şeklinde düzenleyebilirsiniz. Firma tanıtım sayfasında bahsi geçen konularla ilgili resimlerin kullanılması önerilir.

 5. "Ürünlerimiz/Hizmetlerimiz" bölümü için ürün listesi veya katalog taslağı. Bu bölümün başlangıç bölümü için tüm ürün ve hizmetlerinizi kapsayan genel bir sunuş yazısı hazırlamanız önerilir. Ürün/hizmet sunumu, resimli veya resimsiz düz yazı, ürün listesi veya katalog şeklinde olabilir. Ürünlerinizin önem sırasının belirlenmesi ve mümkün oldukça teknik detayların yanı sıra her bir ürüne ait açıklayıcı bilgilerin kullanılması da önerilir.

 6. İletişim bilgileri Firmaya ait genel iletişim bilgileri, varsa şube, depo gibi lojistik birimlere ait iletişim bilgileri ve ilgili yetkililerin isim, dahili numara ve varsa e-mail adresleri gibi bilgileri temin etmelisiniz.

 7. Arama motorlarında görünecek sitenizin başlığı 10 kelimeyi geçmeyecek şekilde kısa hizmet tanıtımı veya firmanızın adı. 

 8. Arama motorları için, hizmet sahanıza özgü anahtar kelimeler Hizmet sahanıza özgü anahtar kelime veya tümcelerin bir listesini oluşturunuz. Eğer gerekiyorsa anahtar kelimelerin ilgili başka dillerdeki karşılıklarını da yazınız.
  Örnek : Kimya, Endüstriyel kimyasallar, asit, ...
   

Web site projeniz için ön hazırlıklar

 • Hedef kitlenizi ve sitenizden nasıl bir hizmet vereceğinizi belirlemelisiniz.
 • Web sitesi olan rakip firmaların web sitelerini incelemeli. Bu sitelerin başarılı yönlerini belirlemelisiniz. Bu, internet kullanıcılarının tercih edeceği bir web sitesi oluşturmanız konusunda faydalı olacaktır.
 • Daha önceden yaptığınız tanıtım çalışmalarınızı, hizmetleriniz/ürünleriniz ve firmanızla ilgili geçerli belge ve resimleri toplamalısınız. Bunlar aynen kullanılmasa bile web sitenizin içeriğini belirlemeniz için bir yerde bulunmaları faydalı olacaktır.
 • Ürün veya hizmetlerinizi kategorize etmeli ve öncelik sırasını belirlemelisiniz. Web sitenizdeki ürün sunuşunu mevcut otomasyon sisteminize adapte olacak şekilde belirlemelisiniz.( ürün kodu kullanmak vs.)
 • Ziyaretçilerinize hizmet sahanıza özgü ek bilgiler vermek istiyorsanız bu bilgilerle ilgili yazı, resim gibi kaynakları hazırlamalısınız. Mesela; Bal üretimi ve satışı yapan bir firma balın faydaları hakkındaki bilgileri web sitesinde yayınlayabilir.

Örnek, web site içerik taslağı

Kurumsal tanıtım bölümü için;

- Firmanızın tarihçesi
- Misyonunuz
- Pazarlama sahanız ve kapasiteniz nedir.
- Vizyonunuz
- Ayrıcalıklarınız.
- Lojistik yapınız.
- Kurumsal bağlantılarınız ve iştirakleriniz.
- Müşteri memnuniyeti

gibi konulu birkaç paragrafı geçmeyecek şekilde bir tanıtım yazısı hazırlayabilirsiniz. Arzu ederseniz bu bölümü birbirinden farklı alt bölümler şeklinde düzenleyebilirsiniz.

Ürünler / Hizmetler bölümü için;

Tüm ürün ve hizmetlerinizi kapsayan genel bir tanımlama yapabilirsiniz.
Ürünlerle ilgili teknik bilgilerin yanısıra herbir ürünle ilgili ayrı ayrı açıklayıcı bilgiler kullanabilrsiniz.

İletişim bölümü için;
Firmanızla ilgili hangi iletişim bilgilerini sitenizde yayınlayacağınızı belirlemelisiniz (Departmanlar, şubeler vs). Ayrıca, size doğrudan ulaşım gerektiren bir hizmet veriyorsanız, müşterilerinizin ilgili adreslere kolayca ulaşmalarını sağlamak amacıyla harita / kroki gibi kaynakları web sitenizde kullanabilirsiniz.

İnternet Kullanıcıları hakkında : İnternet müşterisi seçim yapma hususunda geniş bir sahaya sahiptir. Bu durumda, müşterinin kısa bir süre içerisinde, birkaç web sitesi arasında yaptığı tercihte elenmeniz an meselesi. Bu tercihteki değerlendirme, sadece ürünün veya hizmetin fiyatı üzerinden yapılmaz. Ürün hakkında belirttiğiniz detayların miktarı ve inandırıcılığı da önemlidir. Sitenizin kurum kimliğinizi yansıtabilen profesyonel bir tasarımının olması da bu hususta önemli bir faktördür. Aynı zamanda ziyaretçi yani potansiyel müşteri, web sitenizde muhtemel sorularının yanıtlarını da bulmak ister.

Hakkımızda

Profesyonel web site tasarımlarıyla sizlere web sitenizi seçme imkanı sağlıyoruz. Web programlarımız, içerik yönetim sistemlerimiz ve sanal mağaza yazılımlarımız ile hizmetinizdeyiz. Ayrıca masaüstü özel yazılımlar, ticari yazılımlar Firmanıza özel iphone, ipad, adroid tarzı mobil uygulamalar ve faydalı yazılımlar serisi onlarca uygun fiyatlı yazılımlarımızla alanımızda iddialıyız.